Balıkesir Açı Koleji

Açı Eğitim Kurumları, 1993 yılında Ankara’da kurulmuştur. Türkiye sınırları içinde kurulmuş en köklü kurumlardan biri olan Açı Eğitim Kurumları, Balıkesir’deki serüvenine 2006 yılında dershane olarak başlamıştır.  Kurulduğu günden itibaren Türk Eğitim Sistemi’nin önemli parçalarından biri olan bu dershane, üniversite hazırlık ve ara sınıf öğrencilerinin bireysel potansiyellerini keşfetmeleri ve akademik çalışmalarını en iyi düzeye çıkarabilmeleri adına olağanüstü bir hizmet vermiştir ve sayısız derece çıkarmıştır. Bugün mezun öğrencilerimiz kariyerlerine en iyi şekilde devam etmektedir.

2015 yılında ise bu eğitim geleneğini Balıkesir Açı Koleji takip etmiştir. Dershaneden koleje büyük bir dönüşüm yaşayan kurumumuz; kuruluşundan günümüze çeşitli evrelerden geçerek Türkiye’nin en köklü ve önde gelen kolejlerinden biri olma yolundaki hedefine kararlılıkla ilerlemektedir.

Kurumumuz 2020 yılında ise 21. Yüzyıl Gerekliliklerine olan tam inancı ve vizyonuyla tüm uluslararası standartları karşılayarak Balıkesir sınırları içindeki ilk ve tek uluslarası okul olarak yetkilendirilmiştir. Kurumumuzu, bu konuda öncü bir kuruluş olan ve tüm dünyanın önde gelen önemli üniversiteleri tarafından resmi olarak tanınan Uluslararası Bakalorya Organizasyonu yetkilendirmiştir.

Günümüzde Balıkesir Açı Koleji; Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, dinamik ve tecrübeli eğitim kadrosuyla 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm gruplarıyla geleceğe özveriyle yol almaya devam ediyor.