Her öğrencimiz özeldir ve her öğrencimizin en yüksek potansiyeline ulaşmasını sağlamak ve kendini keşfetmesi sonucunda hayallerine kavuşturmak en büyük hedefimizdir. Yurt İçi Üniversite ve Kariyer Danışmanlığımız, öğrencilerin her sınıf seviyesinde ilgi ve  yetenekerini keşfetmelerine yardımcı olarak değerlerine en uygun ve en iyi yüksek öğretim programlarına yerleşmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam etmektedir. Öğrencilerin 9. Ve 10. Sınıflarda ilgi ve yeteneklerinin belirlenmesine katkı sağlayarak en doğru çalışma alanlarına yönlendirilmesine yardımcı olurlar. Birimimiz bu konuda tüm paydaşlarla işbirliği içinde çalışmaktadır.

Yüksek öğrenimlerini Türkiye’de sürdürmek isteyen 11 ve 12. Sınıf öğrencileri ile kariyer hedefleri doğrultusunda gelecek planlamalarını değerlendirerek bu konuda danışmanlık yapan Yurt İçi Üniversite ve Kariyer Danışmanlığı birimimiz; aynı zamanda öğrencilerimizin ve velilerimizin Türkiye’deki yüksek öğretim sınav sistemini tanımaları yönünde sunumlar ve paylaşım toplantıları düzenler. Öğrencilerin yüksek öğrenim sınavlarına hazır olmaları için sık ara değerlendirmeler ve sınav başarısını arttırıcı uygulamalar sunarak öğrencileri bu konuda yönlendirir. Öğrencilerin Türkiye’deki üniversiteleri tanımaları doğrultusunda çalışmalar düzenler.

Birimimiz öğrencilerimizin kariyer hedeflerine ve hayallerindeki üniversitelere ulaşmalarını ve bu üniversitelerde daha başarılı bir akademik hayata sahip olmaları adına üniversitelerin yaz ve kış okullarını, meslek ve programlarını tanıtmak için düzenledikleri atöyle çalışmalarını öğrencilerimize tanıtır. Öğrencilerimiz hedefleri doğrultusunda bu çalışmalara katılarak hayallerindeki meslekleri ve iş yaşamlarını gözlemler.

Kariyer hayatında belirli yerlere gelmiş olan kişilerin tecrübeleri de öğrencilerimiz için oldukça değerlidir. Bu kişiler düzenli aralıklarla okulumuza davet edilerek öğrencilerimizle ‘Kariyer Söyleşileri’ yapmaları sağlanır. Böylelikle öğrencilerimiz meslekleri yakından tanıma imkanı sağlar. Tüm bunların dışında öğrenclerimizin kariyer hedeflerini pozitif yönde etkileyecek üniversite gezileri, üniversite fuarları, meslek günleri, mezunlarla buluşma etkinlikleri de yine öğrencilerin bilgi ve tecrübe kazanmaları adına birimimiz tarafından organize edilir.