Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Bölümü (OCCO – Overseas College Counselling) olarak, AÇI KOLEJİ öğrencilerini yurt dışında yüksek öğrenime hazırlamak, öğrencilerimizi ve velilerimizi bu konuda bilgilendirmek en büyük arzumuzdur. Eğitim-öğretim hayatına yurtdışındaki kurumlarda devam etmek isteyen öğrencilere destek olurken amacımız öğrencilerimizin başarılı olacağı en doğru kurumu bulmaktır. Her yıl içinde düzenlediğimiz sunumlar ya da bireysel toplantılarda tüm lise öğrencileriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. OCCO olarak öğrencilerimize yurtdışındaki eğitim, burs ve yaşam seçenekleri; bu süreçlere hazırlık aşamaları ve planlama bölümlerinde yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.

OCCO olarak sadece öğrencilerimizin değil; ailelerin ve üniversite temsilcilerinin sorularını da yanıtlamaya her zaman hazırız. Birimimiz bünyesindeki eğitim danışmanlarımız; Okul Müdürümüz Sn. ALİ SARIKAYA, IB DP Koordinatörümüz Firuze ÇEKİÇ ve Akademik Danışmanımız Barış GEZGİN’dir.

Sevgili Öğrenciler;

Her türlü sorunuz için ofisimize uğrayabilirsiniz. Unutmayın ki, sizlerle çalışmak bize keyif veriyor ve sizleri her fırsatta ofisimizde görmek istiyoruz. Yıl boyu gerçekleşen üniversite sunumlarında ve OCCO ile yapacağınız birebir toplantılarınız için randevu almadan önce ders öğretmeninizden izin almayı ihmal etmeyiniz.

Sayın Veliler;

Lütfen bizlerle görüşme yapmak istediğinizde önceden randevu alınız. Bunun için bize okul iletişim kanallarımızdan ya da occo@acikoleji.k12.tr adresinden e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Değerli Üniversite Temsilcileri;

Balıkesir Açı Koleji, üniversitelerden gelen ziyaretçileri ağırlamaktan mutluluk duymaktadır. Eğer okulumuzu ziyaret etmek ve tanıtım yapmak isterseniz, lütfen occo@acikoleji.k12.tr e-posta adresimizden bizimle irtibata geçiniz.

YURT DIŞI DANIŞMANLIK OFİSİ ÖĞRENCİLERİNE VE VELİLERİNE YURT DIŞINDAKİ ÜNİVERSİTELERE HAZIRLANMA SÜRECİNDE NASIL DESTEK OLUR?

  • Öğrencilerimizi potansiyellerine ulaşmaları için çalışmaya ve doğru programı/müfredatı seçmeye teşvik ederiz.
  • Öğrencileri İngilizce öğrenmeye önem vermeleri ve dil becerilerini geliştirmeleri için yönlendiririz
  • Yurt dışı üniversite eğitimi hakkında, farklı sınıf grupları için her sene, öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirici sunumlar düzenleriz.
  • Öğrencileri ve velileri üniversite fuarlarına ve farklı eğitim sistemlerinin anlatıldığı toplantılara yönlendiririz.
  • Yurt dışı Üniversite Danışmanları olarak öğrencilerle bireysel çalışmalar yaparak, kendilerine uygun seçenekler hakkında bilgilendiririz.
  • Öğrencilerimize TOEFL / IELTS / TESTDAF / DELF / SAT / ACT ve SAT Konu testleri gibi okul harici sınavlar hakkında yol gösteririz.
  • Öğrencilere, en uygun yaz okullarını seçmeleri ve yaz için planlar yapmaları konusunda bilgi veririz.

Balıkesir Açı Koleji Yurt dışı Üniversiteler Danışmanlığı ile ilgili sorularınız için lütfen bizimle occo@acikoleji.k12.tr e-mail adresimizden bağlantıya geçiniz.